On-line knihovna

Městská knihovna Svibice
2.5.-31.7.
Zázraky všedního dne
Výstava fotografií fotoklubu Zvonek, vstup zdarma
leták

Výstava Julii Polok

Čítárna a kavárna Avion
Julia Polok - "Wydziyrgane"

Výstava mladé, ale již velmi úspěšné, umělkyně. Za projekt „Kwiat Morwy“, oblíbenou módní přehlídku, získala 1. cenu v anketě „Tacy Jesteśmy 2016”. Učila se pod vedením renomovaných místních i zahraničních umělců: doc. akad. mal. Stanislav Harangozó, akad. mal. Emil Fulka, akad. mal. Anka Černická, akad. soch. Miro Pribiš, akad. mal. Rosvita Mikulová, Agula Swoboda. Nyní pracuje v ateliéru dr. hab. Zbigniewa Furgalińskiego. Pořádá Zaolziańskie Towarzystwo Fotograficzne, zahájení výstavy v pátek 31.3. v 17.00 hod., výstava potrvá do 10.5.2017, vstup zdarma

Rodinná pátrací hra 2017

Městská knihovna Český Těšín
15.3. - 15.5.
Kouzelné a tajemné stromy
Mezinárodní rodinná pátrací hra. Vydejte se za stromy a pátrejte po jejich tajemstvích. Navštivte 4 místa v Českém Těšíně a 4 místa v Cieszyně a splňte úkoly. Bližší informace na každé pobočce. Vyhodnocení proběhne 31.5.2017 v Čítárně a kavárně Avion v 16.00 hod., slavnostní vyhodnocení 2.6.2017 na Mezinárodním festivalu Čtení nad Olzou v Divadle Adama Mickiewicze v Cieszyně v 17.00 hod.
leták   popis hry  pozvánka 31.5.2017

Týden v knihovně pro děti

Městská knihovna Svibice, oddělení hudby a umění
vždy v 15.00 hod.

pondělí: Destík - hrajeme deskové hry
úterý: Výtvarka
středa: Zdravé pískání
čtvrtek: Písmenka do ouška - čteme dětem
pátek: Netík - počítačový kroužek

leták

Král pohádek II. - soutěž pro MŠ

KRÁL POHÁDEK - projekt pro matěřské školy

Říjen 2016 -  duben 2017
Začátek projektu - říjen
Úvod do projektu, návštěva knihovnice ve školce a krátké seznámení s projektem (dětem se vysvětlí, co se přes rok bude u nich dít a co se po nich bude chtít)

Týdenní činnost
Každý týden v měsíci podle výběru knihovnice 1 připravená pohádka na A4 (v určený den dle dohody s učitelkou). Knihovnice či p. učitelka přečte dětem pohádku a děti pohádku hodnotí samolepkami s korunou (pokud se pohádka líbila, vlepí do připraveného sešitku korunu k názvu čtené pohádky). Na konci čtení je dětem představen maskot pohádky - výtvarné ztvárnění postavy či hlavního prvku z dané pohádky (např. nejlépe kresba na tvrdé A4), který má umožnit lepšízapamatování pohádky a umocnit prožitek ze čtení. Maskot bude s dětmi v MŠ celý týden (knihovnice předá připraveného maskota spolu s pohádkou p. učitelce). Děti mohou maskotu nakreslit obrázky, vyrobit oblečení, bydlení apod.

Měsíční činnost
Na konci každého měsíce shrnutí: návštěva knihovnice a ukázka všech maskotů, tzn. připomenutí všech čtených pohádek daného měsíce. Spočítají se korunky u jednotlivých pohádek a vyhlásí se Král pohádek daného měsíce. V případě remízy se dětem krátce připomenou pohádky a děti znovu přilepují korunky. Tentokrát každý pouze 1 korunku k 1 pohádce.

Ukončení projektu
Na konci soutěžního období (v dubnu) návštěva knihovnice v MŠ a vyhlášení celoročního Krále pohádek. Děti vyberou z 7 pohádek měsíce, vítězná pohádka pak bude slavnostně v knihovně pasována na Krále pohádek a knihovnice z ní připraví pro děti scénické čtení. Pro MŠ, která se akce zúčastní, budou připraveny odměny.

Slavnostní ukončení v knihovně na Otravské ul. bude 3.5.2017 v 10.00 hod. pro MŠ Loďka.

aktuální akce

červenec 2017

červen 2017

duben 2017