On-line knihovna

KRÁL POHÁDEK - projekt pro matěřské školy

Říjen 2016 -  duben 2017
Začátek projektu - říjen
Úvod do projektu, návštěva knihovnice ve školce a krátké seznámení s projektem (dětem se vysvětlí, co se přes rok bude u nich dít a co se po nich bude chtít)

Týdenní činnost
Každý týden v měsíci podle výběru knihovnice 1 připravená pohádka na A4 (v určený den dle dohody s učitelkou). Knihovnice či p. učitelka přečte dětem pohádku a děti pohádku hodnotí samolepkami s korunou (pokud se pohádka líbila, vlepí do připraveného sešitku korunu k názvu čtené pohádky). Na konci čtení je dětem představen maskot pohádky - výtvarné ztvárnění postavy či hlavního prvku z dané pohádky (např. nejlépe kresba na tvrdé A4), který má umožnit lepšízapamatování pohádky a umocnit prožitek ze čtení. Maskot bude s dětmi v MŠ celý týden (knihovnice předá připraveného maskota spolu s pohádkou p. učitelce). Děti mohou maskotu nakreslit obrázky, vyrobit oblečení, bydlení apod.

Měsíční činnost
Na konci každého měsíce shrnutí: návštěva knihovnice a ukázka všech maskotů, tzn. připomenutí všech čtených pohádek daného měsíce. Spočítají se korunky u jednotlivých pohádek a vyhlásí se Král pohádek daného měsíce. V případě remízy se dětem krátce připomenou pohádky a děti znovu přilepují korunky. Tentokrát každý pouze 1 korunku k 1 pohádce.

Ukončení projektu
Na konci soutěžního období (v dubnu) návštěva knihovnice v MŠ a vyhlášení celoročního Krále pohádek. Děti vyberou z 7 pohádek měsíce, vítězná pohádka pak bude slavnostně v knihovně pasována na Krále pohádek a knihovnice z ní připraví pro děti scénické čtení. Pro MŠ, která se akce zúčastní, budou připraveny odměny.

Slavnostní ukončení v knihovně na Otravské ul. bude 3.5.2017 v 10.00 hod. pro MŠ Loďka.

Nejbližší kulturní akce

Ars moriendi a umění ve středověku - 2. část 23.1.2018

23.01.2018 16:00

Čítárna a kavárna Avion úterý, 23. 1. v 16.00 hodin Ars moriendi - umění dobré smrti v středověkém umění - 2. část Přednáška PhDr. Daniely Rywikové, Ph.D., vedoucí katedry FF OU. Pořádá Městská knihovna Český Těšín ve spolupráci s Klubem přátel výtvarného umění, vstupné 40 Kč, pro členy KPVU 20 Kč