On-line knihovna

AKROPOL

 

  

O programu AKROPOL:

AKtivityROzumPOhybLidé - program pro seniory v Českém Těšíně je uceleným způsobem organizován
od r. 2009. Organizátory programu jsou instituce, které již dříve vyvíjely různé aktivity pro seniory. Program AKROPOL tyto aktivity zastřešuje, hledá pro ně optimální podmínky. Město Český Těšín tento program podporuje a poskytuje finanční zázemí.


Město Český Těšín chce, aby lidé seniorského věku měli přístup ke vzdělávacím, kulturním a rekreačním programům, jež jsou připravovány speciálně pro ně respektujíce některé zvláštnosti. Od programu AKROPOL se neočekává "masové zapojení seniorů do jednotného programu", ale spíše vytvoření různých zájmových skupin, které si najdou oblast své zájmu.

Organizátoři programu AKROPOL chtějí zároveň vytvořit pro seniory prostor pro seberealizaci např. organizací dobrovolnické činnosti v nejrůznějších sférách života obce a také v oblasti pomoci těm, kteří jsou závislí na pomoci druhých.

Významnou oblastí programu AKROPOL poradenská činnost, které mohou využít nejen senioři.

Informace o akcích jsou pravidelně každý měsíc uváděny v Kulturním zpravodaji města Českého Těšína a na  plakátech na různých místech ve městě. Hlavní organizátoři programu AKROPOL: Město Český Těšín, Městská knihovna Český Těšín, Centrum sociálních služeb Český Těšín a jednotlivci.

Členem Klubu AKROPOL se může stát každý občan města Český Těšín seniorského věku. Průkaz člena Klubu je možno obdržet v Městské knihovně v Českém Těšíně, Ostravská ul. 
Vstup na ohlášené akce AKROPOL jsou zdarma nebo je zde stanoveno zvýhodněné vstupné - přehled připravovaných kulturních a vzdělávacích akcí a kurzů počítačové gramotnosti najdete v rubrice Nabídka akcí, v Kulturním zpravodaji. 


Archiv akcí:

Nejbližší kulturní akce

Ars moriendi a umění ve středověku - 2. část 23.1.2018

23.01.2018 16:00

Čítárna a kavárna Avion úterý, 23. 1. v 16.00 hodin Ars moriendi - umění dobré smrti v středověkém umění - 2. část Přednáška PhDr. Daniely Rywikové, Ph.D., vedoucí katedry FF OU. Pořádá Městská knihovna Český Těšín ve spolupráci s Klubem přátel výtvarného umění, vstupné 40 Kč, pro členy KPVU 20 Kč

Hudební salon 19.1.2018

19.01.2018 17:00

Čítárna a kavárna Avion pátek 19. 1. v 17.00 hod. Przemek Orszulik Koncert mladého a nadaného zpěváka, frontmana oblíbené kapely Ampli Fire. Uslyšíte známé skladby a taky vlastní tvorbu Przemka Orszulika, tentokrát za klavírního doprovodu. Pořádá Městská knihovna Český Těšín, vstupné 70 Kč, pro členy klubu AKROPOL 50 Kč leták

Pro seniory "Dobré ráno s policií" 19.1.2018

19.01.2018 09:00

Čítárna a kavárna Avion pátek 19. 1. od 9.00 do 11.00 hod. Dobré ráno s policií Akce je určená seniorům a je zaměřena na celkovou bezpečnost seniorů ve městě. Zastupitelé Městské policie budou odpovídat na otázky občanů. Pořádá Městská policie a Městská knihovna Český Těšín, vstup zdarma

AktualityNaše pobočky, kontakty