On-line knihovna

AKROPOL

 

   

O programu AKROPOL:

AKtivityROzumPOhybLidé - program pro seniory v Českém Těšíně je uceleným způsobem organizován
od r. 2009. Organizátory programu jsou instituce, které již dříve vyvíjely různé aktivity pro seniory. Program AKROPOL tyto aktivity zastřešuje, hledá pro ně optimální podmínky. Město Český Těšín tento program podporuje a poskytuje finanční zázemí.


Město Český Těšín chce, aby lidé seniorského věku měli přístup ke vzdělávacím, kulturním a rekreačním programům, jež jsou připravovány speciálně pro ně respektujíce některé zvláštnosti. Od programu AKROPOL se neočekává "masové zapojení seniorů do jednotného programu", ale spíše vytvoření různých zájmových skupin, které si najdou oblast své zájmu.

Organizátoři programu AKROPOL chtějí zároveň vytvořit pro seniory prostor pro seberealizaci např. organizací dobrovolnické činnosti v nejrůznějších sférách života obce a také v oblasti pomoci těm, kteří jsou závislí na pomoci druhých.

Významnou oblastí programu AKROPOL poradenská činnost, které mohou využít nejen senioři.

Informace o akcích jsou pravidelně každý měsíc uváděny v Kulturním zpravodaji města Českého Těšína a na  plakátech na různých místech ve městě. Hlavní organizátoři programu AKROPOL: Město Český Těšín, Městská knihovna Český Těšín, Centrum sociálních služeb Český Těšín a jednotlivci.

Členem Klubu AKROPOL se může stát každý občan města Český Těšín seniorského věku. Průkaz člena Klubu je možno obdržet v Městské knihovně v Českém Těšíně, Ostravská ul. 
Vstup na ohlášené akce AKROPOL jsou zdarma nebo je zde stanoveno zvýhodněné vstupné - přehled připravovaných kulturních a vzdělávacích akcí a kurzů počítačové gramotnosti najdete v rubrice Nabídka akcí, v Kulturním zpravodaji. 


Archiv akcí:

Nejbližší kulturní akce

Přednáška Pavla Kouřila 23.11.2017

23.11.2017 17:00

Čítárna a kavárna Avion čtvrtek 23. 11. v 17.00 hod. Chotěbuz-Podobora - čtyři desetiletí archeologického výzkumu významné slezské lokality Přednáška doc. PhDr. Pavla Kouřila, CSc. ...více

Přednáška Marka Zágory 21.11.2017

21.11.2017 16:00

Čítárna a kavárna Avion úterý 21. 11. v 16.00 hod. Ženy českých panovníků ve středověku ...více

Tvořivá dílna 20.11.2017

20.11.2017 17:00

Městská knihovna Havlíčkova ul. pondělí 20.11. od 16.00 hod. Tvořivá dílna  Když padají deště kapičky, tvořením zahřejeme si ručičky, vstup zdarma

AktualityNaše pobočky, kontakty